ICQRAJA NEWSLETTER No 13

[Dej of d dej]

Subota 07.10.2000.

[Novosti]

Deste bre rajo ... sta ima
Evo .. posle kraceg razmisljanja, odlucio sam da ovaj newsletter bude pisan
ekavicom, cisto radi promene. Eto ... to je novo :)

[Song of d dej]

RIBLJA CORBA - OSTANI DJUBRE DO KRAJA

Dok stojim za sankom, delimicno pijan
Mrzeci pomalo i sebe i druge
Ubijam lagano konjak, cigarete
Prijatelje dobre, moje verne sluge

Nisam od onih koji cvile
Vise te nemam i sta tu mogu
Ja cu se posle odvuci kuci
Samo da popijem jos jednu s nogu

REF.:
Nisi valjda luda da se stidis
Sto si me prognala istocno od raja
Bar se nasmesi kada me vidis
Ostani djubre do kraja

Znam necu moci jos dugo da zaspim
Beskrajno duge, proklete noci
Kako su pogresni dani bez tebe
Tu mi ni pice ne moze pomoci

Ref.

[Ivent of d dej]

Danas se u Sarajevu odrzava koncert "Live for Life", ciji prihodi idu za
ciscenje mina koje su posejane na prostoru nase drage BiH. Ulaznica je 10 KM
, a svirace desetak grupa sa prostora nase drage ex. Juge. Svirka ce trajati
do rano ujtru.

[Vedr of d dej]

"Vreme bez promene, uglavnom lose"

[Mudrosti of d dej]

- Neki ljudi, cim zinu zagade okolinu (narodna)
- Pre i posle jela, treba ruke prati.
  Nemoj da te na to opominje mati.
  Prljavim rukama, zagadi se jelo.
  Pa se tako rdja i bolest
  Unese u telo.
(ja mislim da je ovo cika Jovan Jovanovic Zmaj napisao)

[Vic of d dej]

*** Napomena: S obzirom da se ne mogu setiti ni jednog dobrog vica,
napisacu ovde nekoliko kratkih ali glupih viceva.

Idu dvije babe i dodju do zivice. Jedna preskoci zivicu, a druga je pita:
"Kako si to uradila?". "Hehe, lako!", odgovori dosetljiva starica.

Strasni mis Dzo udje u kucu Ivanovih roditelja i rece: "Zdravo, ja sam Dzo!"

Sede dva tostera na grani i pletu. Jedan kaze drugome: "Pitaj me sta 
radim!".
"Ma sta cu te pitati, vidim sta radis, sedis i pletes ko i ja..", odgovori
drugi. Ali prvi toster je bio uporan, tako da, na posletku, drugi toster
rece: "Pa dobro, sta radis?". "Joj, suti ne pitaj", rece duhoviti toster.


[Cosak]

Ljudi, ovde sam mislio pisati nesto na temu iz proslog newslettera (12), ali
nesto mi se ne da, pa ce ovaj cosak  biti posvecen nekoj svetlijoj temi.
A posto znam da vecina vas ne voli politiku, politicke teme smatram vrlo
mracnim temama i nikako prikladnim za ovaj njuzleter.
Danas nesto nemam inspiracije, verujte ne znam sta da napisem.
Eh ... setio sam se ... napisacu nekoliko stvari koje ne volim.
Nervira me/ide mi na zivac/ne volim/mrzim:
- ponedeljak
- kad pada kisa
- kad je sneg povelik ali nedovoljno velik da se prekine skola
- kad se ne mogu konektovati na net
- kad mi pada veza svake 2 min.
- kad mi se pokvari biciklo
- kad je oblacno
- kad novoj profesorici informatike moram objasnjavati nesto
- kad imam nadoknadu casova
- kad imam 7 casova
- kad pukne grom a meni crkne monitor
- kad na sva 3 televizijska kanala koja mi ovde u Zenici mozemo gledati
prikazuju sport
- vatrene navijace bilo kojeg tima, kad navijaju u kaficima, diskotekama,
skolama i ostalim obektima koji nisu namenjeni za navijanje
- kad mi na prezime dodaju slova (samo slovo "j" moze proci :))
- kad mi se pokvari kisobran
- kad se moram izvinjavati za nesto za sto se ne osecam krivim
- kad se neko ljuti za sitnicu
- dim cigare (pogotovo kad neko puse direktno u mene)
- kad me uhvati trema
- kad moram kupovati odecu i obucu
- kad nema struje
- kad mi dodje racun za telefon
- kad je JUMP!
- sto Turbo C ne moze ucitati negativne brojeve u float
- sto winmodem ne radi pod Linuxom
- sto imam winmodem
- sto mi ne radi CD reader
- sto GNU-ov kompajler nema finog helpa
- kad moram doneti drva, "odneti djubre", otici u kupovinu
- kad ne znam sta da radim
- kad se moram vozati u jugi na zadnjem sedistu
- kad svi oko mene izgledaju kao da su im ladje potonule
- kad meni ladje potonu
- kad mi u kaficu donese kamilicu ili neki vocni caj umesto nane
- kad mi u kaficu donesu malo secera
- kad se ne naspavam
- kad se probudim rano ujtru (prije 6) iz bilo kojeg razloga
- mangupe
- sve sto je ljigavo
- kad me neko pita "Kako zivot?"
- kad me neko pita "Ciji si ti?"
- kad nailazi profesor a meni fino na gelenderu
- kad je 8. mart, a ja moram u skolu :)
- kad me ljudi pogresno shvate
- kad fax poludi i pocne zvoniti dok se ja konektujem na internet
- kada dernek utihne
- kad buraz odvrne muziku do daske i uz to jos peva
- kad imam poderanu novcanicu
- kad ne mogu da nadjem ono sto trazim
- kada me droge spuste i kazem: "Nikad vise!" :)))) (ne drogiram se)
- kad me boli glava
- kad imam psihologiju
- kad sunce upekne i sva Zenica dobije GORI-GUMA smrad
- kad se dogovorim da se nadjem s nekim, a taj me izradi
- kad ne izadjem napolje navece
- kad u Macaou nema mesta
- kad je povecana koncentracija IDE-MI-SE-NA-TEFERIC-I-KORIDU ljudi
- kad se ljudi iz predhodne stavke pederisu (ova rec nije povezana sa
homoseksualnoscu)
- kad u "Hard Rock Caffe" pustaju Britney Spears
- nerdove
- kad Labud vodi program na radiju
- kad se neko namirise mirisom koji ubija sve okolo

Eto ... toliko od mene, puno pozdrava ....


Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka

Copyright (c) ICQRAJA team